Dış Değerlendirici Başvuruları

Erasmus+ Programı Bağımsız Dış Değerlendirici Başvuruları

Başkanlığımız tarafından Erasmus+ Programı kapsamında yürütülen proje tekliflerinin, proje raporlarının, proje ürün ve sonuçları ile diğer her türlü materyalin değerlendirilmesi, projeler ile bağlantılı inceleme, analiz, izleme ve takip ve diğer faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla, Program ihtiyaçları doğrultusunda bağımsız dış değerlendirici havuzu yeni başvurular alınarak genişletilmektedir.

Dış değerlendirici başvuru şartlarını ve usullerini, görevlerini, başvuruda istenen belgeleri, çalışma sürelerini ve çalışma şekillerini içeren kapsamlı bilgileri içeren "Erasmus+ Programı Bağımsız Dış Değerlendirici Çağrısı" metni için tıklayınız. Mevcut havuzda bulunan bağımsız dış değerlendiricilerin tekrar başvuru yapmaları gerekmemektedir

Başvuru yapmak için, başvuru sahibinin TURNA sistemine “Chrome” tarayıcısı üzerinden erişim sağlaması gerekmektedir. TURNA sistemindeki başvuru formuna ulaşmak için adayların önce sisteme kaydolmaları gerekecektir. TURNA sistemine giriş yapıldıktan sonra, “Başvuru İşlemleri” menüsündeki “Dış Değerlendirici Başvuru Formu” bağlantısına tıklanarak başvuru işlemi başlatılacaktır. Başvuru yapmak üzere TURNA sistemine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. 

Turna sistemine giriş için tıklayınız.