Nereden Başlamalıyım?Hangi Program Bana Uygun

Bu araç, Ulusal Ajans merkezli yapılan ve “ülke merkezli” olarak tanımlanan faaliyetlerin hangilerinin size uygun olacağını göstermek için hazırlanmıştır. Dolayısı ile “hangi program bana uygun?” sorusunun cevabını, bu araç üzerinde size uygun seçenekleri işaretleyerek bulabilirsiniz. Programlar hakkında detaylı bilgiler, ana sayfamıza yönlendirmeler yapılarak sunulmuştur.
Bu araçla ulaşabileceğiniz faaliyetlerin sadece “ülke merkezli” faaliyetler olduğunu, ayrıca, Avrupa Komisyonu tarafından koordine edilen ve başvurusu doğrudan Avrupa Komisyonu’na yapılan merkezi faaliyetlerden de yararlanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ANA EYLEM 1 – BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ

• Öğrenicilerin ve personelin hareketliliği: Öğrencilere, stajyerlere, gönüllülere, gençlere, öğretmenlere, akademisyenlere, eğitici/eğitmenlere, gençlik çalışanlarına, eğitim kurumlarının ve sivil toplum kurum/kuruluşlarının personeline diğer bir ülkede bir eğitim/öğretim ve/veya mesleki bir deneyim faaliyeti sunmaktadır.

Bireyler, hareketlilik projelerine katılmak için Türkiye Ulusal Ajansı’na doğrudan hibe başvurusu yapamazlar. Başvurular, tüzel kişilikler tarafından Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılır.
 

ANA EYLEM 2 –YENİLİK VE İYİ UYGULAMALARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İŞBİRLİĞİ

•    Stratejik Ortaklıklar: Eğitim, öğretim ve gençlik ile ilgili bir ya da daha fazla alanı kapsayan girişimler geliştirmeyi ve eğitim, öğretim ve gençlik alanında veya diğer ilgili alanlarda faaliyet gösteren farklı türden kurum/kuruluşlar arasında deneyim ve teknik uzmanlık (know-how) paylaşımını ve yeniliği teşvik eden projeleri desteklemektedir.

Başvurular, tüzel kişilikler tarafından Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılır.


ANA EYLEM 3 – POLİTİKA REFORMLARI İÇİN DESTEK

•   Yapılandırılmış Diyalog: Gençler, gençlik çalışmalarında aktif kişiler ve gençlik kuruluşları ile gençlik alanında karar alıcı olan ve gençlik politikalarından sorumlu kişiler arasında işbirliğini destekler. Çok sayıda gencin katıldığı büyük toplantı ve diğer etkinlikleri mümkün kılar.

Başvurular, tüzel kişilikler tarafından Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılır.

 

Bu aracın yönlendirdiği programlar dışında bilgi alabileceğiniz diğer kaynaklar:

Facebook adresimiz : facebook.com/ulusalajans
Youtube adresimiz : youtube.com/ulusalajans
Twitter adresimiz : twitter.com/ulusalajans

Mail adresimiz : bilgi@ua.gov.tr