Erasmus+ Okul Eğitimi Tüm Haberleri

2015 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Başvuru Sonuçları

Değerli Başvuru Sahipleri,

2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Başkanlığımıza sunulan 1916 proje teklifinden 1797'si uygunluk kontrolü kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 88 proje teklifi (Ek-1)  mevcut bütçe imkânları çerçevesinde desteklenmeye değer bulunurken, 477 proje teklifi de yedek olarak belirlenmiştir. (Ek-2).

2015 yılında Başkanlığımız tarafından hibe sağlanacak olan Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri, 2015 yılı Teklif Çağrısına uygun olarak içerik değerlendirmesi sürecinde aldıkları puanlara göre belirlenmiştir.

Programlarımıza gösterilen yoğun talebe karşılık, bütçe imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle projelerin tamamının desteklenmesi mümkün olamamıştır.

İlan edilen hibe miktarları azami miktarlar olup gerekli durumlarda Başkanlığımız sözleşme aşamasında proje hibesinde revizyon yapma hakkını saklı tutmaktadır.

Proje sonuçlarına ilişkin bildirimler, önümüzdeki günlerde başvuru sahibi kurumlara gönderilecektir. Bunun yanı sıra proje teklifleri başarılı bulunan kurumlar ile proje uygulama ve mali yönetim konularında yapılacak olan Proje Başlangıç Toplantısının yer ve tarihi ile kabul edilen projelerden sorumlu Başkanlığımız uzmanlarının iletişim bilgileri ileri bir tarihte bildirilecektir.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı olarak Erasmus+ Okul Eğitimi Programına gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, bu vesile ile başarılı projeleri kutlar, hibe desteği alamayan kurum ve kuruluşlarımızın yeni dönemde yeni projelerini bekleriz. 

EK-1: 2015 yılı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Kabul Listesi (Proje numarasına göre sıralıdır).  

EK-2: 2015 yılı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Yedek Listesi (Puana göre ve aynı puan alan projeler arasında hibe bakımından küçükten büyüğe göre sıralıdır).

Not: Avrupa Komisyonu ile ülkemiz arasındaki 2015 Yılı Delegasyon Anlaşmasının henüz imzalanmamış olması nedeniyle ülkemize tahsis edilen toplam bütçe henüz kesinlik kazanmamıştır. Delegasyon Anlaşmasıyla kesinlik kazanacak bütçe tahsisatına göre Başkanlığımız, ilan edilen listelerdeki proje sayılarında ve/veya projelere tahsis edilen hibe miktarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.  

 

11 Ağustos 2015 Salı
http://bit.ly/1IK2RRs