Başvuru Süreci

Başvuru Tarihi

2020 yılı Teklif Çağrısı ve Program Rehberi yayınlanmıştır. Okul Eğitimi Personel Hareketliliği başvuruları için son tarih 05 Şubat 2020 Brüksel saati ile öğle 12:00'dir. Başvuru formlarına web formlar üzerinden ulaşabilirsiniz: https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-applications/screen/home  

Başvuru Nereye Yapılır?

Başvurular, başvuran kuruluşun yerleşik bulunduğu ülkedeki Ulusal Ajansa yapılır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Erasmus+ Programı çerçevesinde tüm başvurular e-formlar üzerinden online yapılmaktadır. Posta, kargo, faks veya e-posta ile gönderilen başvuru formları kabul edilmeyecektir.

Erasmus+ Programında bireysel başvuru kabul edilmemektedir.

* KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti için okulların ya da konsorsiyum lideri olarak kabul edilen kurumların başvuruda bulunması gerekmektedir. Okul ve konsorsiyum lideri olarak kabul edilen kurumların listesi için tıklayınız.

Başvuru süreci aşağıdaki bölümlerde açıklanmaktadır.

Başvuru Öncesi Kayıt İşlemi

Erasmus+ Programından yararlanmak isteyen tüm kurum/kuruluş/gruplar; Avrupa Komisyonu Kurum Kayıt Portalına kayıt yaptırmak ve Organisation ID almak zorundadır.

Organisation ID (Kurum Kayıt no) almak için izlenmesi gereken adımlar:

1. Avrupa Komisyonu Kimlik Tanımlama Sistemine kayıt olunmalı ve bir EU Login hesabı oluşturulmalıdır: EU Login Web Sayfası 

2. Kurum Kayıt Portalına giriş yapılarak başvuru yapacak kurum adına Organisation ID alınmalıdır: Organisation Registration Portal

3. Kurum kaydını tamamladıktan sonra aynı Portala kurum adına onaylanmış tüzel kişilik formunun eklenmesi de zorunludur: Tüzel Kişilik Formu

Detaylar için lütfen Program Rehberinin C Bölümüne bakınız. 

Başvuru Formunun Doldurulması ve Gönderilmesi 

Erasmus+ Programı başvuru formları https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-applications/screen/home adresinde yayınlanmaktadır. 

 • Başvuru formu indirilmeden once yukarıda anlatılan başvuru öncesi kayıt işlemi tamamlanmış olmalıdır.  
 • Başvuru formu doldurulurken Program Rehberi  ve Turna'da yayınlanan ilgili başvuru rehberleri dikkate alınmalıdır.
 • Başvuru esnasında gerekli olan tüm ek belgeler başvuru formuna eklenmelidir. Eklenmesi zorunlu belgeler şunlardır: 
  - Declaration on Honour: Başvuru formunun Ekler bölümünden indirilecek olan Doğruluk Beyanının imzalanıp taranmış hali,
  - Mandates: Konsorsiyum başvuruları için başvuru formunun Ekler bölümünden indirilecek ve tüm konsorsiyum üyelerine onaylatılacak olan ortaklık yetki belgeleri. (Tek okul başvurularında zorunlu değildir.) 
 • Başvuru formu üzerindeki “Gönder (Submit)” butonuna basılarak çevrim içi gönderim yapılmalıdır. Gönderi başarılı olmuş ise başka bir işleme gerek bulunmamaktadır.
 • Çevrimiçi gönderilen başvuru formunun PDF olarak kaydedilmesi ve bir çıktısının alınması tavsiye edilir.
 • Tüm başvurular çevrimiçi yapılacak olup, başvuru formları kâğıt çıktı olarak gönderilmeyecektir. Posta, kargo, faks veya e-posta ile gönderilen başvuru formları kabul edilmeyecektir.   
 • Teklif Çağrısında ve Program Rehberinde ilan edilen son başvuru tarihi ve saatine uyulmalıdır.