Mesleki Eğitim Programı Duyuru ve Etkinlikleri

Mesleki Eğitim İş Tabanlı Öğrenme Tematik İzleme Toplantısı Duyurusu

Ulusal Ajans hibe desteği sağlanan faaliyetlerin kalitesini güçlendirmek, etki ve katma değerini arttırmak amacıyla Program'ın niteliğini ve etkisini artırmayı amaçlayan konulara yönelik her yıl tematik izleme toplantıları düzenlemektedir.

2015 yılı Tematik İzleme Toplantısının konusu İş Tabanlı Öğrenme (Work-Based Learning) olarak belirlenmiştir. İş Tabanlı Öğrenme, Avrupa Mesleki Eğitimde İşbirliği Gündemi’nin (Bruges Bildirgesi) 2015-2020 dönemi temel öncelikleri arasında yer almaktadır. Aynı şekilde, Türkiye Mesleki Eğitim Stratejisi ve Eylem Planı 2014-2018 Belgesi’nde de işletmelerde eğitim ve staj faaliyetlerinin kalitesine ve okul-sanayi işbirliğine dikkat çekmektedir.

11 Kasım 2015 Çarşamba günü Başkanlık binamızda gerçekleşecek olan toplantıda daha önce İş Tabanlı Öğrenme temasını içeren ve Başkanlığımızca desteklenen projeler ve konuyla ilgili çalışan uzmanlar arasında tecrübe paylaşımı yapılacaktır.

Toplantıya İl dışından katılım sağlayacak 30 katılımcı için yol hariç konaklama masrafları Başkanlığımızca karşılanacaktır.  

Toplantıya katılmak için lütfen aşağıdaki bağlantıdan kayıt formunu 4 Kasım 2015 tarihine kadar doldurunuz.

Toplantı Kayıt Formu

Bilgi için : 
Mustafa OCAK - (312) 409 62 56
mustafa.ocak@ua.gov.tr


  • Tarihler: 26 Eki – 12 Kas, 2015
http://bit.ly/1GCrR1I