Proje Çıktılarında Kullanılması Zorunlu Logolar ve Metin

Değerli proje yararlanıcılarımız,

Yürütmekte olduğunuz projeler finansmanı Ulusal Ajans vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan projelerdir. Bu sebeple Ulusal Ajansla imzaladığınız sözleşme çerçevesinde proje çıktılarınızda aşağıdaki metni kullanmanız zorunludur.

"Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz."

Avrupa Komisyonu, Gençlik Programının logosunu değiştirmiş bulunmaktadır. Daha önce kullanılmakta olan Gençlik Programı logosu geçerliliğini yitirmiştir. Başkanlığımızla yaptığınız sözleşme gereği, projelerinizin görünürlük faaliyetleri çerçevesinde ortaya çıkardığınız yazılı ve görsel materyallerde kullanılması zorunlu olan logoları aşağıdaki linklerde çeşitli formatlarda bulabilirsiniz.

Söz konusu materyallerde sadece Avrupa Komisyonu logolarının değil, aynı zamanda Avrupa Birliği Bakanlığı ve Başkanlığımıza ait logoların da kullanılması gerekliliğini bir kez daha hatırlatır projelerinizde başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

1) Avrupa Birliği Bakanlığı Logosu (Kullanılması zorunludur) Avrupa Birliği Bakanlığı Logosu

2) AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Logosu AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Logosu

3) Gençlik Programı Logosu (Türkçe veya İngilizce versiyonundan en az birinin kullanılması zorunludur) Gençlik Programı Logosu (TR)
Gençlik Programı Logosu (EN)