Haberler

Erasmus+ Spor Destekleri Bilgilendirme ve Yönlendirme Toplantısı

Başkanlığımızca 27 Şubat 2018 tarihinde Erasmus+ Spor Destekleri projelerine yönelik olarak yarım günlük eğitim düzenlenecektir. Eğitime, 5 Nisan 2018 son başvuru tarihli çağrıya başvuracak spor federasyonları, spor kulüpleri, spor alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcilerinin başvurması beklenmektedir.

Katılımı uygun görülen temsilcilere 20 Şubat 2018 tarihinde e-posta ile bildirim yapılacaktır. Bu nedenle, e-posta adreslerinin başvuru formunda doğru ve eksiksiz olarak yazılması önem taşımaktadır. Toplantı Ankara'da Başkanlık binamızda gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılımla ilgili seyahat, harcırah gibi masraflar ile her türlü izin prosedürleri katılımcıların sorumluluğundadır.

Başvuru formu 19 Şubat 2018 saat 14.00 itibariyle kapatılmıştır. 

Erasmus+ Spor  Destekleri; Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa spor boyutunun sistematik olarak geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yürütülecek olan projelerdir. Herhangi bir program ülkesinden spor alanında faaliyet gösteren kamu kurumları ya da kâr amacı gütmeyen kuruluşlar Erasmus+ Spor Desteklerinden yararlanabilmektedir. Bu kapsamda aşağıdaki başlıklardaki faaliyetler desteklenmektedir.

  • Spor ile ilgili alanlardaki “İşbirliği Ortaklıkları”
  • Kâr amacı gütmeyen “Spor Etkinlikleri”
  • Küçük İşbirliği Ortaklıkları

Her bir faaliyet için ortaklık sayıları, faaliyet süreleri ve hibe destekleri farklılık göstermektedir. Spor desteklerinin teknik kriterleri için Erasmus+ Program Rehberini (226-243 sayfa aralığı) inceleyebilirsiniz. 

Erasmus+ Spor Destekleri için başvurular ise ECAS sistemine giriş yaptıktan sonra https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/erasmus-sport-2018_en linkinden erişilebilecek e-form üzerinden yapılmaktadır. Aynı link üzerinden ekler kısmından “project description, budget table ve declaration of honour” formlarının online forma eklenmesi gerekmektedir. Erasmus+ Spor başvuruları için hazırlanmış başvuru rehberi için tıklayınız.

Erasmus+ Spor Destekleri için son başvuru tarihi 5 Nisan 2018’dir.

Erasmus+ Spor hakkında sorularınız için merkezi@ua.gov.tr

13 Şubat 2018 Salı
http://bit.ly/2G9GB9x