Haberler

ErasmusCycle Etkinliği Gerçekleştirildi

Erasmus+ Programının 30. Yılı ve Avrupa Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında  “ErasmusCycle: Erasmus için Pedalla” etkinliği 14 Mayıs 2017 tarihinde Eymir Gölü’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin amacı Erasmus+ Programının kazanımlarına yönelik farkındalığı artırmak ve Avrupa Gençlik Haftası kapsamında toplumun farklı kesimlerini bisiklet temasıyla bir araya getirerek dayanışmaya katkı sunmak olarak belirlendi.

Etkinliğe, ülkemizde gönüllü faaliyetlerde bulunan AGH gönüllüleri, daha önce yurt dışında AGH gönüllüsü olarak yer almış kişiler ile Erasmus öğrencileri, Üniversiteler ve çeşitli STK’lardan temsilciler ile görme engelli bisikletçiler katıldı.

200  katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte katılımcılar eş pedal ile engelli gönüllülerle birlikte pedal çevirdi. Etkinlikte Erasmus+ Programının öncelikleri arasında yer alan toplumsal dayanışma, çevreye duyarlılık, aktif vatandaşlık, katılımcılık ve gönüllük kavramlarına vurgu yapıldı. 

Ayrıca, gençlik alanında yaptığı ses getiren çalışmalar dolayısıyla Avrupa Komisyonunca “change maker” (fark yaratan) olarak seçilen Aykut Subaşı ve Salih Yüce de katıldı. Aykut Subaşı ve Salih Yüce’nin hikayelerini izlemek için tıklayınız.Etkinliğe katılan gönüllülerimize, öğrencilerimize,kurum ve kuruluş temsilcilerimize teşekkür ederiz.

AGH Hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

Katılımcı kurum ve kuruluşlar: Dokuz Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi; Adana Talasemi ve Akdeniz Anemisi Dayanışma Derneği, Anadolu Bisiklet Grubu, Efem Akdeniz Eğitim ve Gençlik Derneği, Eski AGH Gönüllüleri Derneği, Eşpedeal Derneği,Gençlik Servisleri Merkezi Derneği, Sistem ve Generasyon Derneği, Gaziantep Eğitim ve Gençlik Derneği, Hatay Talasemi ve Akdeniz Anemisi Dayanışma Derneği, Kalp Ankara Derneği, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi, Koza Gençlik Derneği, Lykia İzcilik Derneği,Muğla Valiliği AB Ofisi, Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Sivas Gelişim Gençlik ve Spor Derneği, Sinop EPEKA Derneği, Sof Dağı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Şişli Kaymakamlığı AB Ofisi, Turhal İlçe Özel İdaresi. 

19 Mayıs 2017 Cuma
http://bit.ly/2qytzNT