Haberler

Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Nisan Ayı Özeti

Erasmus+’ın 30. Yılında, Programın kazanımlarını daha geniş kitlelerle paylaşmak için Nisan ayı içerisinde de farklı çalışmalar yürüttük.

Bu kapsamda Nisan ayında sizden gelen hikâyeleri paylaşmaya devam ettik:

-Erasmus+ mesleki eğitim kapsamında katıldığı staj hareketliliklerinden sonra şimdi Dubai’de ünlü bir otelde şef olarak çalışan yararlanıcımız Enes SANDALCIOĞLU’nun hikayesini,

-Erasmus öğrenci hareketliliği ile Polonya ya giden ve orada gördüğü yeni iş fikrini ülkemize döndüğünde hayata geçiren girişimci yararlanıcımız Muhammet Şerif ÖKMEN’in hikayesini,

-Katıldıkları Erasmus+ faaliyetleri ile edindikleri beceri ve yeterliliklerin Avrupa çapında tanınmasını sağlayan EUROPASS belgelerini ve hikayelerini  tanıtılan öğrencilerimizin  yer aldığı videoyu sizlerle paylaştık.

Erasmus+ 30. Yıl sayfamızın senin hikayen bölümünde yayınlanan videoları izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Nisan ayında ayrıca Programın 30. yılında yararlanıcıların deneyimlerini ve kazanımlarını fotoğraflar yoluyla anlatabilmeleri için "Benim Gözümden Erasmus+"adlı fotoğraf yarışmasını başlattık.  18 Nisan-25 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışmada, her periyodun sonunda birinci olacak kişiye, fotoğraf baskısı veren Mini Polaroid fotoğraf makinası hediye edeceğiz.

"Benim Gözümden Erasmus+" adlı fotoğraf yarışmamızın detaylarını öğrenmek ve katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak 26-28 Nisan 2017 tarihlerinde Erasmus+ Programının 30’uncu yılını kutlamak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencileri ile AB Türkiye Delegasyonu ile işbirliği halinde AB Gençlik Forumu etkinliğini gerçekleştirdik.

Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen üniversite öğrencileri ile AGH gönüllülerinin katıldığı etkinlikte Erasmus+ Programının başarı hikâyelerinin yanı sıra eğitim, öğretim ve sürdürülebilir ekonomi için gönüllülüğün önemi gibi konular ele alındı. Ayrıca panel oturumlarında Avrupa Gönüllü Hizmeti, genç girişimciliği, genç istihdamı, geleceğin meslekleri ve gençlere yatırımın önemi tartışıldı. 


AB Gençlik Forumu'nda Erasmus öğrencilerimiz ve AGH gönüllülerimizin deneyimlerini anlattığı videoları izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

"Benim de bir Erasmus+ hikayem var" diyorsanız buradan bizimle paylaşabilirsiniz.  

Türkiye Ulusal Ajansı'nı sosyal medyada takip ederek, ay içerisindeki etkinlik ve paylaşımları anında görebilirsiniz. 

/ulusalajans

04 Mayıs 2017 Perşembe
http://bit.ly/2pbmIGL