Haberler

Türkiye'de Erasmus+ Etkinliği Gerçekleştirildi

Erasmus+ Programının 30. Yılı Kampanyası kapsamında 30 Mart 2017 tarihinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde “Türkiye’de Erasmus+” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri, çok sayıda yabancı misyon temsilcisi, yükseköğretim kurumlarının temsilcileri, Erasmus öğrencileri ve basın mensupları katıldı.

 

Ülkemize gelen Erasmus öğrencilerinin hazırladığı videolardan derlenen "Türkiye'de Erasmus" videosunun gösterilmesiyle başlayan etkinlik AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Gabriel Munuera VINALS ve Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Ahmet YÜCEL ‘in açılış konuşmalarıyla devam etti. Çekya’dan ülkemize gelen Kristyna KALMAROVA  ve İspanya’dan ülkemize gelen Marc Martorell JUNYENT Erasmus deneyimlerini paylaştı. 

"Türkiye'de Erasmus" videosunu izlemek için tıklayınız. 
Kristyna KALMAROVA'nın konuşmasını izlemek için tıklayınız.
Marc Martorell JUNYENT'in konuşmasını izlemek için tıklayınız.

 

Müzik dinletisi ile devam eden etkinlikte, Erasmus deneyimleri süresince Avrupa'da iki ödül kazanan  Gaye ŞİRİNOĞLU ve Ayça YILMAZ’ın dört elli piyano performansı ve Ankara Devlet Opera ve Balesi piyano sanatçısı Melahat İSMAİLOVA ve solist Şenol  TALINLI’nın müzik performansları büyük beğeni topladı. 

Gaye ŞİRİNOĞLU ve Ayça YILMAZ’ın  piyano performansını izlemek için tıklayınız.
Piyano sanatçısı Melahat İSMAİLOVA ve solist Şenol  TALINLI’nın performansını izlemek için tıklayınız. 

 

Müzik dinletisinin ardından Erasmus+ Programının 30. Yılı  anısına Erasmus öğrencilerinin katılımı ile kokteyl esnasında para basma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, Erasmus öğrencileri ile rehber eşliğinde müzenin gezilmesinin ardından sona erdi.  

 
 
Etkinliğimize katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. 

31 Mart 2017 Cuma
http://bit.ly/2nSeup9