Haberler

Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Şubat Ayı Özeti

Erasmus+’ın 30. Yılında, Programa yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının daha geniş kitlelerce paylaşılması için Şubat ayı boyunca sizden gelenleri duyurmak için çalıştık.  

Erasmus+’ın  30. Yılı, aylara özgü belirlenmiş temalarla sene boyunca kutlanmaya devam edecek. Şubat ayının temasını “Sosyal entegrasyon ve dahil etme” oluşturdu. Erasmus+ Programı ekonomik, sosyal, kültürel,coğrafi ve ekonomik açıdan dezavantajlı kesimlerin (mülteciler, göçmenler) ve engelli bireylerin sosyal hayata katılımını ve entegrasyonunu destekler. Dezavantajlı ve engelli bireylerin yararlandığı veya hedef kitlesinde bu kesimlerin olduğu projeler Erasmus+ programı ile desteklenmektedir.

Erasmus+ Programından sosyal entegrasyon ve dahil etme teması içerisinde yer alan bir çok yararlanıcımız kendi hikayelerini paylaştı. Türkiye Ulusal Ajansı olarak Erasmus+’ın 30. Yıl kampanyasına “sizlerin” hikayelerini dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda, şubat ayı boyunca sizlerden gelen farklı hikayeleri internet sayfamız, sosyal medya adreslerimiz aracılığıyla ziyaretçilerimiz ve takipçilerimizle paylaştık. Şubat ayında sizlerden gelen hikayeleri buradan görebilirsiniz. Bizimle hikayesini paylaşan tüm yararlanıcılarımıza teşekkür ederiz. 

Mart ayında da sizlerden gelenleri paylaşmaya devam edeceğiz. Mart ayının konusunu “serbest dolaşım”oluşturuyor. İnternet sayfamızı ve sosyal medya adreslerimizi takip etmeye devam edin. 01 Mart 2017 Çarşamba
http://bit.ly/2mEYRhZ